مطـالـب سـایـت

جستجو در سايت


 

   اجرای بازیهای Play Station 2 از روی فلش بدون نیاز به چشم


با این روش جالب و باحال که در ادامه آموزش خواهم داد . شما با راحتی می توانید بازیهای پلی استیشن 2 خود را بدون استفاده از چشم دستگاه اجرا کنید . این روش را من توی یکی از سایتهای خارجی پیدا کردم چون توی هیچ کدام از سایت های ایرانی مثل آن را ندیدم آن را برای شما در سایت خودم گذاشتم . البته خودم کمی در برنامه اش تغییر ایجاد کردم که شما به راحتی بتوانید آن را نصب کنید . روش نصب این برنامه در این سایت خارجی این جوری بود که نیاز داشتید برای نصب برنامه در کارت حافظه Memory Card پلی استیشن 2 کارت حافظه را با یک دستگاه به کامپیوتر نصب کرده و بعد برنامه را نصب کنید . اما من برای این برنامه یک دیسک بوت درست کردم که با این سی دی بوت به راحتی می توانید آن را بر روی پلی استیشن 2 خود در کارت حافظه نصب کنید . این برنامه بروز شده در سال 2010 هم هست .

فیلم آموزش نصب و اجرای بازی و فایلهای صوتی و تصویری : از اون جایی که دوستان زیادی درباره این مقاله نظر داده بودند و بعضی هم در نصب آن مشکل داشتند بران شدم یک فیلم آموزشی از نصب برنامه همراه با تمام امکانات برنامه بوت پلی استیشن 2 برای شما دوستان عزیز بسازم امیدوارم با این فیلم دیگر تمام مشکلات نصب شما برطرف بشه اما باز هم در صورت هر گونه مشکل در قسمت نظرات مشکلات خود را بیان کنید تا در صورت امکان مشکلات شما را برطرف کنم .

دانلود فیلم آموزشی نصب برنامه بوت MCBOOT.ELF Play Station 2

حجم این فیلم آموزشی 35 مگابایت هست . با تشکر از نظرات شما مدیر سایت عقرب

روش نصب برنامه اجرا کننده بازی های پلی استیشن 2 :
برای نصب این برنامه شما نیاز به یک Memory Card پلی استیشن 2 و خود Play Station 2 داریدروش نصب : اول فایل سی دی بوت را از اینجا دانلود کنید ( توجه : به سفارش شما دوستان لینک کمکی دانلود این فایل را هم گذاشتم )

Download CD MCBOOT.ELF Play Station 2

دانلود از طریق لینک کمکی Download CD MCBOOT.ELF Play Station 2

حجم فایل سی دی بوت هم 4 مگابایت بیشتر نیست . آن را از حالت فشرده بیرون آورید هنگام بیرون آوردن شما یک فایل با نام cd MCBOOT.ELF Play Station 2.iso و حجم 13 مگابایت می بینید . حالا این فایل را با برنامه Nero بر روی یک سی دی cd با سرعت 8 یا 16 رایت کنید .

حال شما cd بوت را ساخته اید . الان نوبت آن رسیده که سی دی بوت را روی پلی استیشن 2 خود قرار دهید کارت حافظه Memory Card را هم به آن وصل کنید پلی استیشن خود را روشن کنید تا با منوی شبیه عکس زیر روبه رو شوید .حالا روی گزینه اول از سمت چپ یعنی Normal Install دکمه X ضربه روی دسته را بزنید تا به صفحه بعد برود در این صفحه شما باید کارت حافظه Memory Card را انتخاب کرده و دکمه  X ضربه روی دسته را بزنید . تا عملیات نصب برنامه روی کارت حافظه Memory Card شروعشود . عملیات نصب شبیه عکس زیرصبر کنید تا عملیات نصب به پایان رسد . در آخر باید روی گزینه Ok دکمه X ضربه روی دسته را بزنید . عملیات نصب موفق برنامه شبیه عکس زیر است .تبریک می گم شما برنامه اجرا کننده بازی های پلی استیشن 2 را نصب کرده اید . حالا دیگه سی دی بوت را بیرون بیاورید اگه دوست داشتید می توانید چشم پلی استیشن را هم در

بیارید چون این برنامه روی کارت حافظه Memory Card پلی استیشن 2 نصب است و بازی ها را از روی فلش اجرا می کنه و نیاز به چشم نداره

تست نصب برنامه اجرا کننده بازی های پلی استیشن 2 :
برای تست اینکه ایا برنامه اجرا کننده نصب هست . باید کارت حافظه Memory Card را در پلی استیشن 2 وارد کرده و دستگاه پلی استیشن را روشن کنید . تا با منوی شبیه عکس زیر روبه رو شویددر این حالت مشخص می شه برنامه نصب هست . اما بعضی وقت ها پیش میاد که برنامه نصب شده ولی این منوها را مشاهده نمی کنید . برای اینکه بدانیم که برنامه نصب شده یا نه باید  Memory Card را به دستگاه پلی استیشن وصل کنید و دستگاه را روشن کنید و روی منوی Browser را باز کرده و بعد Memory Card را باز کرده اگه توی مموری کارت دستگاه 3 فایل جدید مثل تصویر زیر مشاهده کردید معلوم شده که برنامه به درستی نصب شده و هیچ مشکلی نداره( توجه : اما اگه این 3 فایل بالا وجود داشت و اون منوها را نیاورد معلوم می شه که پلی استیشن 2 شما کپی خور نیستند . معمولآ این نوع پلی استیشن ها دارای ترانس داخل هستند . ولی شما می توانید این Memory Card را روی چند پلی استیشن دیگه تست کنید و نتیجه را مشاهده کنید .

و یا اینکه بعضی موقع ها احتمال داره که وقتی سی دی بوت را ساخت اید و روی پلی استیشن 2 خود قرار دادید باز هم چیزی مشاهده نکردید این هم به دلیل کپی خور نبودن دستگاه پلی استیشن شما می باشد )

حالا نوبت تبدیل بازی ها در فلش برای اجرا در پلی استیشن 2 شده

تبدیل بازی های پلی استیشن 2 در فلش برای اجرا در پلی استیشن :
شما نمی توانید بازی ها را به راحتی در فلش کپی کنید و در پلی استیشن اجرا کنید . برای اجرای بازی ها در پلی استیشن شما باید اول از DVD بازی پلی استیشن یک ایمیج با پسوند ISO ایجاد کرده و بعد با برنامه USB Util آن را به فلش کپی کنید . برنامه USB Util را در سی دی بوت برای شما گذاشته ام شما فقط سی دی بوت را در کامپیوتر قرار داده و برنامه USB Util را از داخل سی دی بوت به دخل کامپیوتر خود کپی کنید .

حالا برای کپی کردن بازی در فلش : باید برنامه USB Util را باز کرده و بعد از منوی File گزینه Creae game form ISO را کلیک کرده و بعد در قسمت Form محل ذخیره فایل ایمیچ را باز کرده تا نام فایل ایمیچ در قسمت Name قرار بگیرد حالا در قسمت To محل ذخیره بازی را در فلش انتخاب کنید و روی دکمه Create کلیک کنید . صبر کنید تا دکمه Cancel به دکمه Close تبدیل شود در این حالت بازی کپی شده است . حالا اگر دوست دارید بازی دیگری کپی کنید برنامه را نبندید و مراحل قبل را برای کپی کردن بازی بعدی تکرار کنید . مراحل کپی بازی در فلش به صورت عکس زیر است .و بعد فلش را به دستگاه پلی استیشن خود وصل کنید . البته توجه کنید با انتخاب گزینه  Create [GAME/ISO] form CD/DVD می توانید مستقیم از دی وی دی بازی ایمچ بگیرید .


برای اجرای بازی ها از روی فلش :
بعد از وصل کردن Memory Card به Play Station 2 آن را روشن کرده و در منوی ضاهر شده که شبیه عکس زیر استروی گزینه Open PS2 Loader دکمه X ضربدر را فشار دهید و بعد روی گزینه USB Games رفته حالا فلشی که بازیها را در آن کپی کرده اید را وارد کرده کمی صبر کنید تا لیست بازی ها ضاهر شود و بعد روی بازی مورد نظرتان دکمه X را فشار دهید . تا شاهد رنگ به رنگ شدن صفحه شوید کمی صبر کنید بازی اجرا می شود .

توجه کنید : با این برنامه شما می توانید فایلهای صوتی و تصویری را هم با پلی استیشن خود پخش کنید . این برنامه قابلیت پخش فایلهای صوتی مثل mp3 و فایلهای عکس مثل jpg و فایلهای فیلم مثل avi و mpg و divx را به راحتی پخش می کند . برای پخش این فایلها فایل را در فلش کپی کرده و فلش را به پلی استیشن خود وصل کنید و با گزینه Simple Media System فایلها را به راحتی اجرا کنید . یکی از امکانات جالب این برنامه اینکه می توانید با دسته بازی کسول خود را خاموش کنید .

 


پيام مدير

    به سایت صفر و یک خوش آمدید

    :Email

    Siroos.krooki@Gmail.com

خبر نامه سايت

     

    Free Web Hosting

تبليغات متني

تبليغات

تبليغات

 

All Rights Reserved 2009-2012 © by : www.Sefroyek.ueuo.com