مطـالـب سـایـت

جستجو در سايت


 

  ترفند های کامل ریجستری ویندوز قسمت اول


برای شروع ترفند ها نحوه باز کردن ریجستری را آموزش میدهم برای باز کردن ریجستری باید گزینه regedit را درRun و یا search ویندوز که هر دو در استارت وجود دارد تایپ کنید ریجستری باز می شود روش دیگری که وجود دارد رفتن به مسیر نصب ویندوز در پوشه اصلی ویندوز باز کردن regedit است . نکته مهم در ریجستری در صورت وجود نداشتن کلید ها خودتان با استفاده از کلیک راست ان را بسازید .در صورت تمایل میتوانید با کلیک بر منوی Edit وبعد Find وتایپ نام اصلی کلید و کلیک بر Find Next از جستجوگر ریجستری کمک بگیرد .برای تهیه نخسه پشتبان از ریجستری بر روی منوی File وبعد Export ودادن نام در مسیرمورد نظر ان را ذخیره کنید . توضیحاتی درمورد برخی ازمنوهای ریجستری منوی HKEY_CLASSES_ROOT در این قسمت پسوندها ذخیره شده است و منوی HKEY_CURRENT_USER اطلاعات مربوط به کاربر را مشخص میکند و منوی HKEY_LOCAL_MACHINE دراین قسمت اطلاعات مربوط به سخت افزارها , سیستم , وامنیت نرم افزارها قرار دارد منوی HKEY_USERS پارمترهای ذخیره شده ای که از طریق Control Panel صورت گرفته در این قسمت قرار دارد منوی HKEY_CURRENT_CONFIG اطلاعات سخت افزاری جاری را نگهداری می کند .


  خارج کردن خودکار برنامه ها از حافظه رم هنگام خاموش کردن سیستم


در ریجستری وارد مسیر HKEY_USERS و بعد DEFAULT .و بعد Control Panel و بعد Desktop و بعد در سمت راست کیدی از نوع string با نام AutoEndTasks بسازید ومقدار ان را روی 1 بگذارید

  عدم ذخیره برنامه My Recent Doucuments از ویندوز


با این ترفند سرعت کامپیوتر بالا میرود کار این برنامه تاریخچه فایلهای استفاده شده است .

ریجستری را باز کرده وارد مسیر زیر شوید HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft وبعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعدExplorer و بعد در سمت راست راست کلیک کرده و New و بعد Binary و بعد نام ان راگزینه NoRecentDocsHistory گذاشته و مقداران را روی 01 00 0000 قرار بدهید .


  قرار دادن اسم خود در کنار ساعت ویندوز


در ریجستری وارد مسیر زیر شوید HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panel و بعد International و بعد راست کلیک کرده New و بعد string رابکنید نام ان را s1159 بگذارید و ان را باز کرده و متن مورد نظر را وارد کنید در صورت وجود داشتن کلید فقط متن ان را عوض کنید .  دستیابی به پوشه ها را سریع سازی کنید


وارد مسیر زیر شوید HKEY_LOCAL_MACHINE وب عد SYSTEM و بعد CurrentControlSet و بعد گزینه Control وبعد کلیدی از نوع DWORD بسازید اسم ان را NtfsDisablel Access update گذاشته وبعد روی ان کلیک کرده ومیزان ان را روی 1 تنظیم کنید وبعد ok کنید .


  سریع سازی منوها


وارد مسیر زیر شوید HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Paneو بعدDesktop و بعد  MenuShowDelay را انتخاب ومیزان ان را حدود 0 کاهش دهد .
 


  حذف برنامه های که از لیست Add or Remove Programs پاک نمیشوند


در صورتی که برنامه ای از این مسیرحذف نمی شود . وارد ریجستری شده و بعد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion وبعد Uninstall در این قسمت برنامه را حذف کرده تا برای همیشه از لیست پاک شود .


  system Restore راخاموش کنید تا سرعت کامپیوتر بالا رود


وارد کنترول پانل شوید و بعد System را اجرا کنید و بعد گزینه system Restore و بعد  Turn off system Restore on ll dirves را فعال کنید تا خاموش شود و بعد Apply وok کنید .  سریع سازی shout down


در ریجستری وارد مسیر زیر شوید HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panelو بعدDesktop و بعد کلید WaitToKillAppTimeout را از 2000 به 100 کاهش دهید . و بعد در قسمت کلید HungAppTimeout را از 2000 به 100 کاهش دهید.و بعد وارد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE شده بعد SYSTEM و بعد SYSTEM و بعد CurrentControlSet و بعد Control و بعد درقسمت راست کلید WaitToKillServiceTimeout را از 20000 را به 1000 تغییر دهید . وبعد وارد مسیر HKEY_USERS وبعد DEFAULT . وبعد Control Panel وبعد Desktop و بعد در سمت راست کلید WaitToKillAppTimeout را از 2000 را به 100 تبدیل کنید .


  از کار انداختن گزینه shout down از منوی استارت


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows وبعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer و بعد در سمت راست کلیدی از نوع DWRORD با نام NoClose ایجاد کرده ومقدار ان را روی 1 بگذارید .


  خودتان ویندوزتان را فارسی کنید


در ریجستری وارد مسیر HKEY_USERS و بعد  S-1-5-21-789336058-412668190-725345543-1001 و بعد Software وبعد Microsoft و بعد Windows و بعد ShellNoRoam و بعد MUICache و بعد دراین قسمت میتوانید معادل کلمات انگلیسی را به فارسی تبدیل کنید .  ایجاد گزینه ارسال فایل به نوت پد send To Notepad برای همه فایلها


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CLASSES_ROOT وبعد * وبعد shellex وبعد در سمت راست کلیدی از نوع string با نام command ایجاد کرده و مقدار ان را Note pad.exe%1 تغییر بدهید .
 

  حفظ ارتباط با اینترنت حتی پس از Log off شدن


در ریجستری وارد مسیرHKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows NT و بعد CurrentVersion وبعد Winlogon بعد در سمت راست کلیدی از نوع string با نام keep Rasconnections بسازید ومقدار ان را روی 1 بگذارید .


  قرار دادن تصوير مورد نظر هنگام بالا آمدن ويندوز قبل از صفحه خوشامد گویی


در ریجستری وارد مسیرHKEY_USERS وبعد DEFAULT . وبعد Control Panel وبعد Desktop وبعد در سمت راست روی کلید Wallpaper رفته و مسیر عکس را به ان داده به این صورت  D:\photo\seroos.bmp مسیر را داده وبعد کامپیوتر را ریسیت کنید توجه کنید که پسوند عکس حتما bmp باشد و عکس 3 ثانیه نمایش داده میشود .


  امکان رایت سی دی در ویندوزتان را غیر فعال کنید


در ریجستری وارد مسیرHKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft وبعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer وبعد کلیدی از نوع DWord با نام No cd burning ساخته و مقدار ان را روی 1 بگذارید .


  ساخت منوی کلیک راست برای نصب برنامه های سی دی اتوران


در ریجستری وارد مسیر زیر شوید HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SYSTEM و بعد CurrentControlSet و بعد Control و بعد Class و بعد {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000} و بعد در سمت راست کلید UpperFilters را حذف کنید . و بعد از ریجستری خارج شوید و از Device Manger درایوتان را پیدا کنید .


  جلوگیری از تغییر پس زمینه دکستاپ با انتخاب گزینه Set as background


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد ActiveDesktop و بعد درسمت راست کلیدی از نوع DWord با نام NoChangingWallpaper ساخته مقدار ان را 1 قرار دهید .


  سرعت دانلود همزان جند فایل را افزایش دهید


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Softwareو بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Internet Settings و بعد درسمت راست 2 عدد کلید از نوع string با نام های MaxConnectionsPer1_0Server ونام MaxConnectionsPerServer بسازید مقدار کلید اول را Dword:0000000a = قرار دهید ومقدار دوم را Dword:0000000a = بگذارید .


  اجرای اتوماتیک Desktop Cleanup در هر 1ماه غیر فعال کنید


در رجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Explorer و بعد Desktop و بعد CleanupWiz و بعد یک کلید از نوع DWord با نام NoRun بسازید و مقدار ان را 1 بگذارید .


  مخفی کردن ساعت ویندوز


در ریجستری وارد مسیر HKEY_LOCAL_USER و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد CurrentVersion و بعد policies وبعد Explorer وبعد در سمت راست کلیدی از نوع DWORD با نام  HideClock بسازید و مقدار ان را 1 قرار دهید .


  غیرفعال کردن راست کلیک در دکستاپ


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد policies و بعد Explorer و بعد در سمت راست کلیدی از نوع DWORD با نام NoViewContextMenu بسازید مقدار ان را 1 بگذارید .


  مخفی کردن گزینه send To ازکلیک راست


در وارد مسیر HKEY_CLASSES_ROOT و بعد AllFilesystemObjects و بعد shellex و بعد  ContextMenuHandlers و بعدSend To و بعد در سمت راست روی Default کلیک کرده ان را باز کنید ومقدار ان را پاک کنید. برای این که دوبار ان را داشته باشید مقدار ان را  {7BA4C740-9E81-11CF-99D3-00AA004AE837} قرار بدهید .


  غیر فعال کردن بالونهای توضیحی در ویندوز


در کنار سمبل ها اکثر اصلاعاتی برای توضیح ان ضاهر می شود برای غیر فعال کردن ان در ریجستری وارد مسیرHKEY_CURRENT_USER و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Explorer و بعد Advanced و بعد درسمت راست کلیدی از نوع  DWORD بسازید و نام ان را EnableBalloonTips را گذاشته ومقدار ان را برابر 0 بگذارید .


  غیر فعال کردن صدای بیپ در کامپیوتر


در ریجستری وارد مسیرHKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panel و بعد Sound وبعد در سمت راست کیدی از نوع String با نام Beep بسازید و بعد مقدار ان را روی Yes برای فعال شدن بگذارید درصورت تمایل ازNo برای غیر فعال استفاده کنید .  شماره روایت ویندوز خود را برروی دسکتاپ نمایش دهید


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panel و بعد Desktop و بعد در سمت راست کلید PaintDesktopVersion را روی 1 تنضیم کنید  .  از کار انداختن هشدار پر شدن هارد دیسک


در ریجستری وارد مسیرHKEY_CURRENT_USER و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد policies و بعد Explorer و بعد در سمت راست کلیدی از نوع DWord با نام NoLowDiskSpaceChecks بسازید و مقدار ان را یک 1 بگذارید .


  مخفی کردن تمام درایو ها


در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows وبعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer و بعد کلیدی از نوع BINARY بسازید و نام ان را NoDrives گذاشته و بعد مقدار ان را ff ff ff ff قراردهید .


  نمایش یک پیغام در هنگام شروع ویندوز


در ریجستری وارد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعدMicrosoft و بعد Windows NT و بعد CurrentVersion و بعد Winlogon و بعد درسمت راست دو کلید بهنامهای LegalNoticeCaption و نام دیگری LegalNoticeText وجود دارد .عنوان متن را در کلید اول قرار دهید و متن پیام را در کلید دوم قرار دهید .


  تغییر مسیر پوشه های ویندوز


تغییر مسیر پوشه ها ی History,Favorites , My Documents Application Data را میتوانید تغییر دهید در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعدCurrentVersion و بعد Explorer و بعد User Shell Folders وبعد در سمت راست مسیرها تغییر دهید .


  بالا بردن سرعت فلاپی


در ریجستری وارد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SYSTEM و بعد CurrentControlSet و بعد Services و بعد Fdc و بعد در سمت راست کلیدی ازنوع string با نام ForceFIFO بسازید مقدار ان را 0 بگذارید .


  مدت دار بودن نرم افزار ها را غیر فعال کنید


ممکن است با چنین نرم افزارهای روبه رو شدید که تا مدت 1 ماه کار می کنند به این ترفند این حل کنید در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد به دنبال برنامه مورد نظر گشته و بعد ان را باز کرده و روی کلید Maxusage کلیک کرده وان را باز کرده و مقدار ان را روی 1 بگذارید .


  حذف تبلیغات در یاهو


 با این روش تبلیغات در یاهو میتوانیم حذف کنید در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER وبعد Software و بعد yahoo و بعد pager و بعدYUrl و بعد در سمت راست 2 عدد کلیدی ازنوع string با نامهای conf Adurl و نام chat Adurl بسازید و مقدار هر دو را :file:///c بگذارید .


  برداشتن پیغام خطای Rundll از ویندوز


در ریجستری وارد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Run و بعد در سمت راست دنبال پیغام خطا بگردید و ان را حذف کنید .


  برداستن پیغام خطای Msconfig از ویندوز


 در ریجستری وارد مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Run و بعد در سمت راست دنبال گزینه Msconfig Reminder گشته و ان را پاک کرده .


  غیر فعال کردن Desktop Cleanup از ویندوز


بطور خودکار ویندوز هر60 روز ویزارد Desktop Cleanup را برای حذف ایکن های دکستاپ فعال میکند در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Explorer و بعد Desktop و بعد CleanupWiz و بعد درسمت راست یک کلید از نوع DWORD با نام NoRun و مقدار ان را روی 1 بگذارید .


  غیر فعال کردن اسکرین سیور در هنگام دفرگ


درریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Applets و بعد Defrag و بعد Settings و بعد DisableScreenSaver و بعد درسمت راست یک کلید از نوع String با نام (Default) درست و مقدار ان براساس نام قرار دهید .


  نام Recycle Bin و تمام قسمتهای دیگر در ویندوز را تغییردهید


درریجستری وارد مسیرHKEY_USERS و بعد S-1-5-21-1606980848-838170752-725345543-1001 و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد ShellNoRoam وبعد MUICache و بعد درسمت راست روی کلیدی که میخواهید تغییر نام دهید کلیک و به نام جدید تغییردهید .


  بالا بردن سرعت باز شدن پنجره ها


 در ریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panel و بعد Desktop و بعد درسمت راست کلیدی از نوع string با نام menu show dely ومقدار ان 0 بگذارید .


  تغییر web View background


در ریجستری وارد مسیرHKEY_LOCAL_MACHINE و بعدSOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد کلیدی از نوع string با نام web view مقدارGif بگذارید .  تغییرمسیرنصب برنامه های سیستم


وقتی درایو سی پرمیشود باید به فکر راهی برای انتخاب مسیر نصب برنامه ها دردرایو دیگری شد . در ریجستری وارد مسیرHKEY_LOCAL_MACHINE و بعدSOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد درسمت راست روی مقدار ProgramFilesDir کلیک کرده و بعد مسیر  C:\Program Files به D:\Program Files یا درایو مورد نظر تغییر دهید و ok کنید .


  کلیک راست درمنوی استارت راغیرفعال کنید


در ریجستری وارد مسیرHKEY_CLASSES_ROOT و بعد Directory و بعد shell و بعد درسمت راست نام کلید shell را به shell.old تغییردهید و بعد HKEY_CLASSES_ROOT و بعد Folder و نام shell را به shell.old تبدیل کنید .  برداشتن میانبرشرتکات کوچک ایکنها


درریجستری وارد مسیرHKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile و بعد درسمت راست مقدار IsShortcut را حذف کنید و بعد وارد مسیر HKEY_CLASSES_ROOT\piffile و بعد مقدار IsShortcut را حذف کنید تا شرت کات حذف شود .


  غیر فعال کرن دسکتاپ


در ر یجستری وارد مسیرHKEY_USERS وبعد DEFAULT . و بعد Software و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer و بعد درسمت راست کلیدی ازنوع binary مقدار 01 بگدارید .


  برداشتن سطل زباله از دسکتاپ


درریجستری وارد مسیرHKEY_LOCAL_MACHINE وبعدSOFTWARE وبعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Explorer و بعد Desktop و بعد NameSpace و بعد مقدار رشته ای  {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} را حذف کنید .


  حذف لوگ اف از ویندوز


درریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد SOFTWARE و بعدMicrosoft و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer و بعد درسمت راست یک کلید از نوع dward با نام NOLogoff مقدار 1 بگذارید .


  برداشتن Search ازمنوی استارت


درریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد CurrentVersion و بعد Policies و بعد Explorer و بعد درسمت راست یک کلید از نوع dward با نام NOFind و مقدار ان را 1 بگذارید .


  نام لوک روشن درهنگام راهندازی کامپیوتر


درریجستری وارد مسیر HKEY_CURRENT_USER و بعد Control Panel و بعد Keyboard و بعد درسمت راست یک کلید از نوع dward با نام lnitial keybord lindicators مقدار 2 بگذارید .


  برنامه ای که یک بار اجرا میشود


فرظ کنید که کسی بعد ازشما میخواهد کارکند و شما میخواهید برنامه ای را باری او یک بار اجرا کنید در ریجستری وارد مسیرHKEY_LOCAL_MACHINE و بعد SOFTWARE و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion وبعد RunOnce و بعد درسمت راست کلیدی از نوع string با نام دلخواه و مقدار را مسیر برنامه مورد نظر مثل C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe و بعد ok کنید .


  مخفی کردن درایو های My Computer


در ریجستری وارد HKEY_CURRENT_USER و بعد Doftwarelmicr و بعد Microsoft و بعد Windows و بعد CurrentVersion و بعد Pokisou و بعد Explorer و بعد درسمت راست یک کلید از نوع Dword با نام NoDrivoo و مقدار ان را 3FFFFFF بگذارید .پيام مدير

    به سایت صفر و یک خوش آمدید

    :Email

    Siroos.krooki@Gmail.com

خبر نامه سايت

     

    Free Web Hosting

تبليغات متني

تبليغات

تبليغات

 

All Rights Reserved 2009-2012 © by : www.Sefroyek.ueuo.com