مطـالـب سـایـت

جستجو در سايت


 

  آموزش مراحل نصب ویندوز 7


برای این منظور سی دی ویندوز 7 را در دیسک قرار دهید و سیستم را راهندازی مجدد کنید وبعد درهنگام نوشتن گزینه pressany key to boot form cd\dvd شما باید کلید Enter را فشار دهید تا مراحل نصب ویندوز اغاز شود درصفحه Insall Windows تمام دستور العمل های سیستم را اجرا کنید و گزینه Insall Now را انتخاب کرده و بعد در صفحه  Please Read The License Terms گزینه I accept the license erms را انتخاب کنید Where type of installation do you want کنید Custom را انتخاب کنید Where type of installation do you want یکی از اقدامات زیر را انجام دهید اگر مایل به پارتیشن بندی سیستم ندارید روی گزینه Next کلیک کنید تا فرایند نصب اغاز شود اما اگرمی خواهید درایوی که ویندوز داخل نصب شود را فرمت کنید روی درایو کلیک کرده و گزینه (Drive options (Advanced را انتخاب و روی format کلیک کنید و پس از اتمام مراحل نصب پنجرهSet Up Windows باز می شود در این پنجره ابتدا نام حساب کاربری و نام کامپیوتر را وارد کرده و Next کنید و بعد در صفحه Set a Password For your User Account کلمه عبور و راهنمای بازیابی کلمه عبور را وارد کرده و کلیک کنید و بعد برای فعال سازی ویندوز باید در صفحه Type your product key شماره سریال ویندوز را وارد کرده و Next کنید و بعد تاریخ و ساعت را تنضیم کنید و Next کنید وبعد در پنجره select your computers current Location یکی از گزینه ها را انخاب کرده و بعد در صورتی که مایل به استفاده از ویژگی Home Group هستید کتابخانه مورد نظر را انتخاب کرده و کلمه عبور مورد نظر را وارد کرده در غیر این صورت روی Skip کلیک کنید تا پنجره خوشامدگویی ویندوز ضاهر شود .


  نمایش فایلها به صورت 3 بعدی


برای نمایش فایلها به صورت 3 بعدی هنگام باز بودن پنجره ها یا برنامه ها کلید ویندوز + Tab را با هم نگه دارید و بعد تب را به صورت متوالی فشار دهید تا بین پنجره ها به صورت 3 بعدی حرکت کند .


  نمایش تمام اطلاعات سیستم


برای نمایش اطلاعاتی از قبیل cpu و Ram و هارد و کارت گرافیک و غیره باید اول در Control Panel گزینه Performance Information Tools را انتخاب و بعد گزینه Advanced tools را انتخاب و بعد گزینه View advanced system details in system Informatin را انتخاب کنید . در این کادر تمام اطلاعات سیستم نمایش داده می شود .
 

  ساخت پوشه بی نام


برای ساخت پوشه بی نام باید اول پوشه را ساخته و بعد روی ان راست کلیک و گزینه Rename را انتخاب کنید و بعد کلید ALt + 255 را فشار دهید تا نام پوشه پاک شود بعد به ان نام ندهید .


  استفاده از حافظه فلش به عنوان RAM مجازی


با این ترفند شما یک Ram مجازی دارید که سرعت سیستم شما را افزایش می دهد و کارایی آن را بهبود می بخشد . برای این منظور شما نیاز به یک حافظه فلش دارید حافظه فلش را به کامپیوتر وصل کنید و روی درایو فلش راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در کادر ضاهر شده گزینه ReadBoost را انتخاب کرده در صورت وجود گزینه TEST Agagin روی آن کلیک کرده در غیر این صورت روی گزینه Use this device کلیک کرده و در قسمت اهرم ظرفیت رم مجازی را انتخاب کرده در صورتی که بخواهید کل فضای حافظه مورد نظر را به رم مجازی تخصیص دهید گزینه  Dedicat this device to Readyboost را انتخاب کنید و روی دکمه Apply و بعد OK کلیک کنید .

کار ReadBoost به این شکل است که به کمک حافظه RAM شما می آید و داده هایی را که ویندوز می خواهد به خاطر کمبود فضای حافظه مجددآ روی هارد دیسک بنویسد اصطلاحآ Cache می کند و در فضای حافظه ای که شما تعیین کردید می نویسد (نگه می دارد ) تا بتوان در صورت لزوم از آنها استفاده نماید.


  فعال کردن خاصیت چک مارک فایلها در ویندوز 7


با فعال کردن خاصیت چک مارک فایلها دیگر راحت تر می توانید فایلها را انتخاب کنید . برای این منظور در Windows Explorer روی منوی Organize و بعد Folder and Search optinos کلیک کرده تا پنحره آن باز شود . در کادر باز شده روی منوی View و بعد گزینه Use check boxes to selsct items را فعال کنید و بعد ok کنید . حالا وقتی روی فایل می روید علامت چک مارک ضاهر می شود و می توانید به راحتی فایل را انتخاب کنید .


  آشنایی با نحوه چیدمان پنجره ها در ویندوز 7


با این ترفند شما به راحتی و با سرعت بشتر می توانید بین پنجره ها در ویندوز 7 گردش بکنید . برای این منظور دو پنجره و یا دو پوشه را باز کرده روی نوار عنوان یکی از پنجره ها کلیک چپ را نگه داشته و به طرف راست بکشید تا نمایی سه بعدی از قرار گیری پنجره در سمت راست را ببینید در این لحظه کلیک چپ را راها کنید تا پنجره در گوشه سمت راست قرار کیرد . با کشیدن پنجره به سمت چپ یا بالا و رها کردن دکمه سمت چپ ماوس هم می توان پنجره را در سمت چپ یا بالا تنظیم کنید .

نمای سه بعدی از دکستاپ هنگام باز بودن پنجره ها در دکستاپ : شما با این ترفند می توانید هنگامی که چند پنجره در دکستاپ باز است بدون اینکه پنجره ها را در نوار وظیفه ببرید نمای از دسکتاپ خود را به صورت سه بعدی ببینید . برای این منظور نشانگر ماوس را به طرف پایین و گوشه سمت راست نوار وظیفه (Notification Area) ببرید . تا متن Show desktop نمایش داده شود . در این لحضه پنجره های باز در دکستاپ به صورت سه بعدی نمایش داده میشوند . و با کلیک روی این گزینه تمام پنچره ها در نوار وظیفه قرار می گیردن و با کلیک کردن مجدد پنجره ها در
و دسک تاپ نمایش داده می شوند . و با کلیک راست روی این قسمت و غیر فعال کردن گزینه Peek at Desktop از نمایش سه بعدی پنچره ها خوداری می شود . برای نمایش پنجره ها به صورت آبشاری روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Cascade windows کلیک کنید . و با انتخاب گزینه  Show windows Stacked و یا Show windows Side by Side پنجره ها را به صورت افقی یا عمودی منظم خواد کرد . نمای سه بعدی از دکستاپ هنگام انجام ترفند به شکل عکس زیربه این صورت است .


  تغییر زمینه دکستاپ به صورت تکی با تعیین زمان نمایش عکس ها


با این ترفند شما می توانید تمام عکسهای خود را به صورت یکی یکی روی دکستاپ نمایش دهید برای این منظور روی زمینه دکستاپ راست کلیک کرده و گزینه Personalize را انتخاب کرده و بعد گزینه Desktop Background را انتخاب کرده Browse کلیک کرده و مسیر عکس های خود را انتخاب کرده و در قسمت Change picture every زمان نمایش عکس زیمنه دکستاپ را انتخاب کنید و در قسمت picture postition نوع نمایش عکس را انتخاب کنید و با فعال کردن گزینه Shuffle نمایش عکس ها در زمینه دکستاپ را می توانید به صورت تصادفی کنید . و در اخر روی Save Changes کلیک کنید .


  چکونه از ویندوز 7 در تمام انواع کامپیوتر ها استفاده کنیم


با این ترفند شما می توانید سرعت ویندوز 7 را بالا ببرید تا در تمام کامپیوتر ها استفاده شود برای این منظور روی زمینه دکستاپ راست کلیک کرده و گزینه Personalize را انتخاب کرده و بعد پوسته Windows 7 Basic را انتخاب کرده و بعد گزینه Save Changes را انتخاب کرده در این صورت شما حالت سه بعدی نمایش پنجره را غیر فعال کرده اید .

کاهش مصرف برق کمتر در ویندوز 7 مناسب برای نوت بوک ها : برای این منظور روی Start و بعد  Control Panel و سپس Power Option را انتخاب نمایید . در صفحه باز شده گزینه Power Saver را فعال کرده و در سمت راست روی گزینه Change plan settings کلیک کرده و در قسمت  put the computer to sleep زمان به خواب رفتن سیستم را انتخاب کرده و روی Save Changes کلیک کنید .

سفارشی کردن تنظیمات برق مصرفی : ویندوز 7 شمار را قادر می سازد برق مصرفی خود را ایجاد کنید . برای این منظور روی Start و بعد Control Panel و سپس Power Option را انتخاب نمایید . در صفحه باز شده گزینه Create a power plan را انتخاب کرده و بعد گزینه Power Saver را انتخاب کردهدر قسمت Plan name نامی را انتخاب کرده و روی Next کلیک کرده در این قسمت مصرف برق را انتخاب و روی Create کلیک کنید تا مصرفی برق مورد نظر شما ایجاد شود .

حالت بی سیم : شبکه بی سیم عمر باتری را تحلیل می برد زیرا آداپتور شبکه در کامپیوتر به طور مدام انرژی مصرف می کند . بسیاری از نوت بوک ها یک کلید یا دکمه صفحه کلید دارند که زمانی که حالت بی سیم مورد نیاز نباشد . آن را غیر فعال می نمایند . برای کاهش این مصرف روی  Start و بعد Control Panel و سپس Power Option را انتخاب نمایید . و در صفحه باز شده روی  Change plan setting و بعد گزینه Change asvanced power setting را انتخاب کنید . حالا در این قسمت روی گزینه Wireless Adapter Settings و بعد Power Saving Mode را انتخاب کرده و بعد روی Setting کلیک کنید تا منوی افتادنی آن باز شود در این منو مواردی را که ترجیح می دهید را انتخاب کنید همیشه می توانید با کلیک روی گزینه Restore plan defaults فرمان را به حالت قبل برگردانید .


  سرعت بیشتر در ویندوز 7


با این ترفند شما ویندوز 7 خود را سریعتر کنید . برای این منظور روی Computer در دکستاپ راست کلیک کرده و گزینه Properties کلیک کنید در پنجره باز شده روی گزینه Advanced Sysem Settings کلیک کنید . حالا در این پنجره در قسمت Performance روی گزینه Settings کلیک کنید و گزینه  Adjust for best PerFormance را فعال کرده و گزینه Apply و Ok کنید . برای برگشت به حالت قبل گزینه را به حالت اولیه برگردانید .


  کامپیوتر شما اخرین بار درچه زمان و تاریخی روشن بوده


برای این کار cmd را درRun تایپ و ok تا کمند پورت بازشود و بعد گزینه net statistics workstation را تایپ کرده و کلید Enter را فشاردهید تا ساعت وتاریخ نمایش داده شود .


  آیکنی سریع در دسکتاپ برای خاموش کردن سریع سیستم


در دسکتاپ راست کلیک وگزینه New وبعد Shortcut را انتخابوبعد گزینه shutdown -s -t 0 تایپ کردهوبعد نام و Finish کنید . برای ریسیت این کد shutdown -r -t 0 وبعد به همان روش برای لوگ اف این کد shutdown -L -t 0 را تایپ وبه همان روش عمل کنید .
 

  افزودن پسود دوم برای ورود به ویندوز


اول دستور syskey را در run تایپ کنید ودر پنجره ضاهر شده برروی update و بعد در قسمت password startup پسورد دلخواهی را وارد و در لزوم میتوانید در قسمت  system Generated password میتوانید پسورد را روی فلاپی ذخیره کنید که به وسیله فلاپی راهندازی شود .


  ساختن برنامه Run در ویندوز


در بعضی از کامپیوتر ها به دلیل مسائل امنیتی دسرسی به Run وجود ندارد . شما میتوانید با نوت پد ان رابسازید برای این کار نوت پد را باز کنید و این کد را در ان تایپ کنید

(new ActiveXObject("Shell.Application")).FileRun()

و بعد ان را با فرمت Run.JS ذخیره کنید .


  ساختن کلید Show Desktop


در صورت پاک شدن این کلید میتوانید ان بسازید برای این منظور نوت پد Notepad ویندوز را باز کرده و بعد این کد را در ان کپی کرده

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

و با فرمت MyDesktop.scf آن را در صفحه دسکتاپ ذخیره کنید .

  قفل کردن سیستم با دو کلیک


فقط کافی است برای ورود به سیستم یک رمز بگذارید .با این برنامه میتوانید هر وقت که دوست داشتید با کلیک بر روی ان سیستم را قل کنید برای این برنامه روی صفحه دکستاپ راست کلیک کرده وبعد New و بعد shortcut وبعد کد زیر را در مسیر ان تایپ

rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation

و بعد Next انتخاب نام و بعد Finish را بزنید .

البته از کلید ترکیبی ویندوز + L نیز هم می توان استفاده کنیم .


  حقه ای درنوت پد


نوت پد را باز کرده و دران عبارت LOG . را تایپ و بعد ان را با فرمت txt ذخیره کنید هر وقت این فایل توسط کسی اجرا شود ساعت و تاریج اجرای فایل به طور خودکار ثبت میشود


  مخفی کردن درایوهای کامپیوتر


برای این کار روی Computer راست کلیک وبعد انتخاب گزینه Manage وبعد گزینه Disk Manggment وبعد روی درایوی که میخواهید مخفی شود در سمت راست روی ان راست کلیک کنید و بعد انتخاب change Drive Letter and paths رابکنید وبعد برای مخفی روی Remove وبعد Yes تا مخفی شود با کلیک روی گزینه change میتوانید برچسپ درایو را نیز تغییر دهید با کلیک بردکمه Add میتوانید درایو را از حالت مخفی در بیاورید .


  برای اجرای برنامه هایتان کلید ترکیبی بسازید


روی برنامه مورد نظرراست کلیک properties و بعد سربرگ shortcut درقسمت shortcut key کلید های مورد نظر را نگه دارید تا کلید ساخته شود و بعد ok نماید .


  ساخت کلید تسک کال Refresh کننده ویندوز


این کلید برای خارج کردن اکسپلورر از حافظه رم است باعث میشود بدون ریسیت کردن تغییرات ریجستری را ببنید و تا 80 درصد از هنگ کردن سیستم جلوگیری می کند نوت پد را باز کرده و کد زیر را در ان کپی

Taskkill /f /im explorer.exe
start %SystemRoot%\explorer.exe

وبعد ان را نام دلخواه و پسوند cmd به این صورت Taskkill explorer.cmd ذخیره کنید . و بعد فایل را در درایوی که ویندوز نصب است کپی کنید وبعددر دکستاپ راست کلیک کرده و New و گزینه Shortcut را انتخاب کنید وبعد روی Next کلیک کنید وبعد روی فایل شرت کات راست کلیک کرده و گزینهProperties را اتخاب کرده وبعد روی تب Shortcut کلیک کرده و درقسمت Shortcut key کلید Alt و T را روی کیبرد فشاردهید تا به این صورت ctrl + Alt + T تایپ شود در این صورت در هنگام هنک کردنن سیستم کلیدهای ctrl + Alt + T را همزمان فشار دهید .پيام مدير

    به سایت صفر و یک خوش آمدید

    :Email

    Siroos.krooki@Gmail.com

خبر نامه سايت

     

    Free Web Hosting

تبليغات متني

تبليغات

تبليغات

 

All Rights Reserved 2009-2012 © by : www.Sefroyek.ueuo.com