مطـالـب سـایـت

جستجو در سايت


 

   آموزش نصب ویندوز XP از طریق Flash USB حافظه فلش


حتما برای شما پیش آمده که بخواهید روی کامپیوتری ویندوز نصب کنید که سی دی رام نداشته باشه یا CD Rom اش ضعیف شده باشه یا مثل بعضی از نوت بوک ها سی دی رام نداشته باشد .
شما با این ترفند به راحتی می توانید ویندوز را از طریق یک فلش نصب کنید . یا یک فلش همیشگی برای نصب ویندوز درست کنید .

در این مقاله قصد دارم نحوه ساخت یک فلش بوت برای نصب ویندوز را براتون آموزش بدم شما برای درست کردن یک فلش نصب ویندوز نیاز به یک فلش 2 و یا 4 گیگ نیاز دارید . از فلش 8 گیگ استفاده نکنید زیرا فلش های 8 به بالای بازار قابلیت فرمت شدن با فرمت FAT رو ندارند . و به همراه CD نصب ویندوز اکسپی .

اول نرم افزار مورد نیاز را از مسیر زیر دانلود کنید .

دانلود نرم افزار Win xp Flash USB با حجم 600 کیلوبایت

آمورش ساخت فلش نصب ویندوز :
بعد از دانلود این نرم افزار پوشه Win xp Flash USB را از حالت ZIP خارج کرده و فایل های BootSect و  bootmgr به همراه پوشه usb_prep8 را در درایو C خود کپی کرده حالا در درایو C وارد پوشه usb_prep8 شده و فایل usb_prep8 را اجرا کنید تا صفحه داس باز شود و بعد کلید Enter را فشار دهید تا نرم افزاری شبیه شکل زیر ضاهر شود


حالا حافظه فلش را به کامپیوتر خود وصل کنید و بالای نرم افزار درایو فلش دیسك كه گذاشتین برای آماده سازی جهت بوت رو انتخاب می كنید و روی دکمه Start کلیک کنید بر روی دکمه Yes کلیک کنید دوباره روی دکمه Yes کلیک کنید کمی صبر کنید و روی دکمه ok کلیک کنید .خب حالا برنامه ها را همین جوری باز بگذارید . و بعد از منوی Start ویندوزتان روی گزینه Run رفته و آن را باز کنید . و متن cmd را در آن تایپ کرده و بعد روی ok کلیک کنید . مثل شکل زیروقتی روی دکمه ok کلیک کرده اید صفحه داس باز می شه حال دستور \:cd c را در داس تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید مثل شکل زیرو بعد دستور :bootsect /nt52 X را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید توجه کنید به جای X همان داریو فلش تون را بگذارید . مثلآ مثل شکل زیر که درایو من G است من هم گزینه G را تایپ کردموقتی که کلید Enter را زدید فرمان Bootcode was successfully updated on all target volumes بر روی صفحه داس نمایش داده می شود . و بعد این صفحه داس را ببندید و نرم افزار PeToUSB را هم ببندید . ولی صفحه داس که شبیه شکل زیر است را نبندیدحالا در صحفه داس مثل عکس بالا عدد 1 را زده و کلید Enter را فشار دهید . تا صفحه شبیه شکل زیر ضاهر شودحالا CD ویندوز اکسپی را در سی دی رام قرار دهید . و در کادر شبیه عکس بالا روی سی دی رام کلیک کرده و Ok کنید . حالا در صفحه داس عدد 3 را تایپ و کلید Enter را فشار می دهیم . در این قسمت از شما آدرس درایو فلش را می خواد ( شما باید نام درایو فلش تون که می خواهید ویندوز را در آن کپی کنید را انتخاب کنید مثلآ فلش من درایو G است و من هم G را می نویسم ولی بعد ازدرایو از دونقطه استفاده نکنید ) و در آخر عدد 4 را تایپ و کلید Enter را می زنیم . بعد از چند لحظه پیام ?(Prceed With Format (Y/N ضاهر می شود که شما باید حرف Y را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید . در این لحظه مراحل کپی شدن ویندوز در فلش آغاز می شه مثل شکل زیردر آخر کلید Enter را فشار دهید . هنگام نمایش پیغام روی دکمه Yes کلیک کنید . کمی صبر کنید و پیغام ضاهر شد دوباره روی Yes کلیک کنید . و در آخر هم روی Yes کلیک کنید . و بعد کلید Enter را فشار دهید .

حالا کامپیوتر را ریست کرده کلید Delete را نگه داشته تا وارد ستاپ مادربورد خود شوید . ( بسته به نوع مادربود شما ستاپ آن هم متفاوت است اما کمی شبیه به هم هستند ) حالا با کلید های
مکانی روی گزینه Advanced BIOS Featares رفته و کلید Enter را فشار دهید . و بعد روی گزینه  Hard Disk Boot Priority رفته و کلید Enter را فشار دهید . حال با کلید Page Down کیبرد گزینه اول را USB-HDD0 : USB MassStorge Device را انتخاب از طریق فلش بوت شود و با کلید F10 ذخیره  كنيد .

حالا کامپوتر را ریسیت کرده تا با صفحه شبیه شکل زیر روبه رو شوید .

و به راحتی ویندوز را از روی فلش نصب کنید .


پيام مدير

    به سایت صفر و یک خوش آمدید

    :Email

    Siroos.krooki@Gmail.com

خبر نامه سايت

     

    Free Web Hosting

تبليغات متني

تبليغات

تبليغات

 

All Rights Reserved 2009-2012 © by : www.Sefroyek.ueuo.com